• Wnętrze kościoła
  Wnętrze kościoła

  Ołtarz główny i boczne

 • Kościół z zewnątrz
  Kościół z zewnątrz

  Widok od strony zachodniej

 • Dożynki
  Dożynki

  Dożynki parafialne

 • Boże Ciało
  Boże Ciało

  Boże Ciało

Obraz z kamery - na żywo 24h

Znajdź nas na Facebooku

Nasza Szkoła - ZSP Pawłów

Diecezjalne Radio DOXA.FM

Gość Opolski

Projekt: faceBóg

Z życia Kościoła i Diecezji

 

 

Nasza Wiara

Akcja JEDEN Z NAS

Portal WIARA.PL

Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia
 

Weź się uśmiechnij

źródło: usmiechnijsie.deon.plKronika parafii i zdjęcia

Dożynki Parafialne - 16 września 2018 r.

Uroczystość Dziękczynienia za tegoroczne żniwa świętowaliśmy w tym roku przy pięknej pogodzie. Msza św. o godz. 12.00, a po niej wyruszył korowód dożynkowy z placu przy probostwie. Jak zwykle był bardzo kolorowy. Wieś była bardzo pięknie udekorowana. Po Mszy św. odbył się festyn dożynkowy, na którym wystąpiły zespoły: WESOŁA BIESIADA i TIME. Charytatywna Loteria Dożynkowa z cennymi nagrodami, zuzka, bufet, napoje i na koniec zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu HEAVEN do godz. 1.00 – to wszystko zgromadziło setki gości.

Starostami dożynek byli: Sylwia Klimek i Fryderyk Gwóźdź (sołtys, który nie jest rolnikiem, ale zgodził się podjąć tę funkcję, bo nikt z rolników takiej chęci nie wyraził).

Były to już 30-te Dożynki organizowane przez naszą Parafię i jak zawsze przy ogromnym zaangażowaniu wiernych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przyniesione nagrody na loterię dożynkową, z której dochód w całości przeznaczono na dofinansowanie zakupu opału do kościoła. Od przyszłego roku parafia nie będzie już głównym organizatorem tej uroczystości.

Na portalu naszraciborz.pl Pani Nicol Urbaniec napisała: „Piękna pogoda towarzyszyła dziś parafianom z Pawłowa podczas wiejskich dożynek. Z daleka można było zauważyć, że to czas świętowania we wsi. Każda posesja została udekorowana balonami, słonecznikami, bibułą, a także warzywami i owocami prosto z sadu. Od niektórych obejść nie można było oderwać wzroku, bo inwencja twórcza, jak mówią mieszkańcy, ich nie opuszcza. - Szczerze mówiąc, przygotowywaliśmy się do dzisiejszego dnia dwa tygodnie - mówiła nam jedna z mieszkanek Pawłowa. - To wbrew pozorom nie jest takie proste. Na to trzeba dużo czasu poświęcić. Tu coś przykleić, tam coś domalować, a tam jeszcze związać. Ale na prawdę warto. To piękna tradycja. Za rok też coś ciekawego wymyślimy - zapewnia.

Tuż po 14.00 ruszył korowód dożynkowy, który zatrzymywał się przy czterech stacjach. Wraz z księdzem proboszczem Zygmuntem Hupka wszyscy parafianie dziękowali za tegoroczne zbiory, by zaraz po korowodzie świętować dalej na festynie parafialnym. Starostami tegorocznych dożynek byli Sylwia Klimek i Fryderyk Gwóźdź.”

Nikol Urbaniec

 

Wszystkie zdjęcia wykonał Hubert Jokiel

Patron ministrantów

Kancelaria

Kancelaria parafialna
czynna:
codziennie pół godziny po Mszy św.
(oprócz sobót, niedziel i świąt).

Modlitwa w drodze

Dobre media

Telewizja LUMEN

Razem TV

Translate - multilanguage

Pismo święte w mp3

Konferencja Episkopatu Polski

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour